Nacjonaliści przeciwko rezolucji Europarlamentu o Polsce

parlament_europejskiWszyscy nacjonalistyczny deputowani do Parlamentu Europejskiego sprzeciwili się rezolucji dotyczącej polskiego rządu, a przede wszystkim jego stosunku wobec działań Trybunału Konstytucyjnego. Wśród głosujących przeciwko dokumentowi znaleźli się przedstawiciele m.in. Frontu Narodowego, Złotego Świtu czy Jobbiku.

Parlament Europejski przyjął w środę (13.04) rezolucję w sprawie sytuacji w Polsce, która wzywa rząd Beaty Szydło do respektowania, przestrzegania i opublikowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Jednocześnie europosłowie poparli ewentualne dalsze kroki prawne, które oznaczałyby objęcie Polski drugim etapem procedury ochrony państwa prawnego. Za rezolucją zagłosowało 513 deputowanych, przeciwko było 142, natomiast od głosu wstrzymało się 30.

Wśród osób sprzeciwiających się rezolucji znaleźli się przedstawiciele wszystkich nacjonalistycznych ugrupowań, które są reprezentowane w bieżącej kadencji Parlamentu Europejskiego. Przeciwko rezolucji zagłosowali więc obecni i byli europosłowie francuskiego Frontu Narodowego, bułgarskiego VMRO, Interesu Flamandzkiego, greckiego Złotego Świtu, węgierskiego Jobbiku oraz Udo Voigt z Narodowodemokratycznej Partii Niemiec (NPD).

Źródło: Parlament Europejski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s