FN i NPD demonstrowały w Bolzano przeciwko imigrantom

fn-bolzanoKilkuset działaczy i sympatyków włoskiej Nowej Siły (Forza Nuova) oraz Narodowodemokratycznej Partii Niemiec (Nationaldemokratische Partei Deutschlands) demonstrowało we włoskim Bolzano przeciwko napływowi imigrantów, którzy mogą przybyć do Południowego Tyrolu w związku z polityką rządu Austrii.

Fakt organizacji wspólnej manifestacji przez FN i NPD wynikał nie tylko z tradycyjnie dobrych relacji obu ugrupowań, ale miał związek z faktem, iż region Południowego Tyrolu jest zamieszkiwany przez liczną i dobrze zorganizowaną mniejszość niemiecką.

Sama demonstracja odbyła się w związku z decyzją austriackiego rządu, który już w styczniu zawiesił obowiązywanie umowy z Schengen o otwartych granicach, co w związku z nadejściem wiosny może spowodować, iż imigranci spoza Europy zaczną przedostawać się na terytorium Włoch. Włoscy nacjonaliści podkreślali, że decyzja Austriaków była słuszna, jednak władze Włoch nie postąpiły podobnie, stąd już niedługo Bolzano może zamienić się w drugie Calais, a więc niebezpieczny obóz dla obcych kulturowo przybyszy.

fn-bolzano-2

Szef FN Roberto Fiore zauważył, że imigranci już od dawna przedostają się na terytorium Włoch przez Morze Śródziemne, a wśród nich może być wielu terrorystów pochodzących z Libii. Południowy Tyrol może więc stać się drugim Calais lub upodobnić się do wyspy Lampedusa, doprowadzając do powstawania problemu przeludnienia oraz zagrożenia dla porządku publicznego. Uwe Meenen z NPD krytykował natomiast politykę niemieckiej kanclerz Angeli Merkel, występując jednocześnie przeciwko porozumieniu Unii Europejskiej z Turcją.

Sama manifestacja przeszła ulicami Bolzano z Piazza Vittoria pod stację kolejową, a jej uczestnicy wznosili hasła przeciwko imigracji.

fn-bolzano-3

Źródło: Riscattonazionale.it

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s