Vona: Bruksela pokazuje fiasko polityki wielokulturowości

jobbik-rewolucja48-2014-4Przewodniczący Jobbiku Gábor Vona w wywiadzie dla partyjnej telewizji internetowej odniósł się do ostatnich zamachów w Brukseli. Według lidera węgierskich nacjonalistów wydarzenia w Belgii pokazują, że obecna polityka wielokulturowości i niekontrolowanej imigracji poniosła fiasko.

W rozmowie z N1 TV Vona stwierdził, iż zamachy terrorystyczne w belgijskiej stolicy pokazały jak na dłoni fiasko europejskiej polityki imigracyjnej i wielokulturowości w ogóle, bowiem sprawcy ataków byli obywatelami Belgii i Francji. Dla Jobbiku bezpieczeństwo Węgrów w świetle ostatnich wydarzeń jest najważniejsze, jednak pojawia się pytanie, czy podobnie myśli rządząca prawica z Fideszu. Dotychczas partia Viktora Orbana przedstawiła jedynie projekt zmian w konstytucji, z których w większości zrezygnowała, ponieważ nie tyle dawały one instrumenty do walki z terroryzmem, co pozwalały rządzić Węgrami za pomocą dekretów. Gwarancje bezpieczeństwa powinny natomiast iść w parze z gwarancjami politycznymi, które będą zapobiegać nadużywaniu władzy.

Vona w swojej rozmowie odniósł się też do kwestii cygańskiej społeczności na Węgrzech, a dokładnie do głównej organizacji tej mniejszości czyli Narodowej Rady Romskiej. Lider Jobbiku uważa, że odpowiedzialność za działanie tego podmiotu powinni wziąć rządzący, ponieważ Rada służy obecnie przede wszystkim do wyprowadzania publicznych pieniędzy, co jedynie szkodzi całej społeczności cygańskiej na Węgrzech.

Źródło: Jobbik

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s