Europoseł Złotego Świtu wyrzucony z sali obrad

Synadinos-Złoty-ŚwitPrzewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz wykluczył europosła greckiego Złotego Świtu Eleftherios Synadinos z obrad, po tym jak ten wygłosił ostre antytureckie przemówienie na sali plenarnej europarlamentu w Strasburgu.

Synadinos w swoim przemówieniu stwierdził, że w literaturze naukowej dowiedziono, iż Turcy są brudni zanieczyszczeni, porównując ich jednocześnie do dzikich psów, które ujadają, lecz gdy trzeba walczyć z wrogami ostatecznie uciekają. Jedynym skutecznym sposobem radzenia sobie z tureckim narodem, zdaniem europosła Złotego Świtu, jest prowadzenie zdecydowanych i stanowczych działań.

Po tej wypowiedzi Schulz stwierdził, że grecki deputowany naruszył podstawowe wartości Unii Europejskiej, a podobne stwierdzenia powinny być karane. Przewodniczący PE dodał, iż potrzebna będzie procedura, która w przyszłości zapobiegnie przekraczaniu „czerwonej linii” przez niektórych deputowanych, zwłaszcza tych mających rasistowskie przekonania.

Synadinos ostatecznie opuścił salę obrad, natomiast dwóch pozostałych europosłów Złotego Świtu krzyczało do Schulza, iż ten jest faszystą.

Źródło: New Europe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s