Estońscy narodowcy obchodzili Święto Niepodległości

ekre-niepodleglosc-2016Narodowcy z Estońskiej Konserwatywnej Partii Ludowej (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, EKRE) zorganizowali po raz trzeci manifestację z okazji Święta Niepodległości Estonii. Z roku na rok demonstracja gromadzi coraz więcej osób, stąd w tym roku na ulicach Tallinna pojawiło się ponad tysiąc demonstrantów.

Po raz pierwszy w stolicy Estonii demonstrowano dwa lata temu, kiedy organizatorom udało się zgromadzić zaledwie kilkadziesiąt osób z pochodniami. Od tego czasu manifestacja zanotowała spory progres, stąd w stolicy niewielkiej Estonii pojawiło się w tym roku ponad tysiąc zwolenników partii EKRE, a także nacjonalistów z Finlandii, Litwy, Łotwy, Polski czy Szwecji.

Manifestujący przeszli ulicami Tallinna od Placu Niepodległości, idąc następnie niecałą godzinę do Placu Niepodległości i kończąc swoją demonstrację u stóp Pomnika Niepodległości. Zgromadzeni mieli ze sobą pochodnie, które według organizatorów są symbolami wolności i światła czyli rzeczy niezwykle ważnych w najcięższych chwilach życia. Przedstawiciele partii podkreślali, że estoński naród musi obecnie bronić się przez rusyfikacją i imigracją, ponieważ może on zostać przez te zjawiska zlikwidowany.

EKRE uważa, iż świat jest obecnie zupełnie inny niż chociażby kilkanaście lat temu, stąd nie należy ufać jedynie w gwarancje Unii Europejskiej i NATO, ale trzeba realizować założenia estońskiej konstytucji chroniąc język i kulturę kraju.

ekre-niepodleglosc-2016-2

Źródło: EKRE

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s