Le Pen wystosował list otwarty do swojej córki

le-penowie-2Jean-Marie Le Pen opublikował we wtorek list otwarty skierowany do swojej córki. Założyciel Frontu Narodowego pisze do obecnej szefowej ugrupowania, że w związku ze zbliżającymi się wyborami konieczne jest zakopanie topora wojennego, bo w innym razie nestor francuskiego nacjonalizmu będzie zmuszony utworzyć nową partię.

Le Pen na początku listu otwartego stwierdza, że nie posiada obecnie kontaktów z liderami partii, stąd postanowił on użyć tej formy komunikacji z Frontem. Założyciel ugrupowania uważa, iż został niesłusznie wydalony z FN z powodu nieprawidłowo zrozumianych wypowiedzi, co doprowadziło do podziałów we francuskim ruchu narodowym i spowodowało spadek morale wśród aktywistów Frontu. Le Pen dotychczas był gwarantem twardej lecz nie skrajnej linii narodowców, tymczasem obecne stanowisko polityczne FN jest szkodliwe. Europoseł zauważa bowiem, że został usunięty z partii pod zarzutem „antysemityzmu”, który dotychczas był używany przez przeciwników FN, a obecnie stał się argumentem podzielanym przez władze Frontu.

Konflikty wewnątrz partii prowadzą tymczasem do jej osłabienia, a stawką wyborów parlamentarnych i prezydenckich w przyszłym roku jest przyszłość Francji, która może zostać uratowana przez zmianę dotychczasowej polityki. Le Pen stwierdza więc, że list jest ostatnią próbą naprawienia popełnionych błędów, a on sam przed ostatnimi wyborami regionalnymi udowodnił, iż jest w stanie wznieść się ponad osobiste urazy, ponieważ poparł nawet tych kandydatów, którzy popierali wyrzucenie go z partii.

Kończąc list do Marine Le Pen, jej ojciec grozi jednak, że jeśli nie dojdzie do pojednania, założy on nowe ugrupowanie skupiające osoby niezgadzające się z obecną linią polityczną FN. Le Pen zaznaczył przy tym, iż liczy jednak na zwycięstwo w tej sprawie zdrowego rozsądku.

Źródło: Strona Jean-Marie Le Pena

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s