Jobbik zadowolony z planów rozejmu w Syrii

jobbik-logo-2Węgierski Jobbik przyjął z zadowoleniem dotychczasowe efekty rozmów dotyczących Syrii. Chodzi o porozumienie Stanów Zjednoczonych i Rosji dotyczące wstrzymania działań zbrojnych w tym bliskowschodnim kraju.

Nacjonaliści uważają porozumienie za zwycięstwo zdrowego rozsądku, wyrażając jednocześnie zadowolenie z odłożeniem na bok swoich interesów przez Waszyngton i Moskwę, godząc się tym samym na rozejm. Jobbik ufa w respektowanie porozumienia zarówno przez stronę rządową, jak i syryjską opozycję, a tym samym w przerwę w działaniach zbrojnych na syryjskim terytorium. Czas ten może być bowiem wykorzystany na podjęcie walki z ekstremistami z Państwa Islamskiego oraz Frontu al-Nusra.

Węgierskie ugrupowanie zaznaczyło, że od początku konfliktu opowiadało się za racjonalnymi i wspólnymi rozwiązaniami, które w głównym stopniu uwzględniałyby interesy ludności cywilnej. Wiadomo bowiem, że w wyniku konfliktu już blisko 11 mln osób zostało wypędzonych ze swoich domów, a 250 tys. straciło życie w walkach. Stąd powinien on zostać rozwiązany w duchu pokoju i stabilności, przy jednoczesnym odrzuceniu różnic ideologicznych oraz interesów geopolitycznych.

Źródło: Jobbik

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s