Prawy Sektor odcina się od nowego Majdanu

prawysektor-2Ukraińscy nacjonaliści z Prawego Sektora odcięli się od nowego obozowiska na kijowskim Placu Niepodległości, gdzie kolejną odsłonę Majdanu ma zamiar przeprowadzić organizacja Prawicowych Sił Rewolucyjnych, protestując przeciwko obecnemu rządowi premiera Arsenija Jaceniuka.

W sobotę 20 lutego grupa zwana Prawicowymi Siłami Rewolucyjnymi zajęła Hotel Kozacki przy Placu Niepodległości w Kijowie, gdzie odbywać się mają narady sztabu koordynacyjnego nowej organizacji. W niedzielę natomiast na Placu rozbito namioty, a także zainstalowano scenę służącą do uczczenia członków „Niebiańskiej Sotni”, czyli bojówkarzy zastrzelonych w tym miejscu w lutym 2014 r. Prawicowe Siły Rewolucyjne zapowiadają, że będą protestować na Majdanie przeciwko rządowi Arsenija Jaceniuka, który utracił w ubiegłym tygodniu koalicyjną większość.

Część mediów informowała, że nowy Majdan odbywa się przy udziale aktywistów Prawego Sektora, lecz Ci wydali oświadczenie zaprzeczające podobnym doniesieniom. Ukraińscy nacjonaliści podkreślili, że są zwolennikami rewolucyjnej walki o swoje ideały, jednak powinna ona nieść za sobą zmianę obecnego systemu, a nie jedynie jego przedstawicieli, co ma być postulatem nowej organizacji. Prawy Sektor uważa więc działalność nowej siły za szkodliwą.

Źródło: Prawy Sektor

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s