Przeszukanie w biurach Jean-Marie Le Pena

jean-marie-le-penFrancuska policja przeszukała biura europosła Jean-Marie Le Pena. Wobec założyciela Frontu Narodowego toczy się postępowanie dotyczące nieprawidłowego wykorzystania środków z Parlamentu Europejskiego.

Policjanci wkroczyli we wtorek do biur Le Pena na polecenie Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych oraz francuskiej prokuratury. Zabezpieczyli w nich komputery, iPady oraz dokumenty. Wobec założyciela FN jest prowadzone bowiem śledztwo, które dotyczy przede wszystkim nieprawidłowego wydatkowania środków z Parlamentu Europejskiego, a także prania brudnych pieniędzy. Le Pen miał zatrudniać blisko dwudziestu asystentów, zaś większość z nich wykonywała zadania niezwiązane z pracami europarlamentu.

Prawnik nestora francuskiego nacjonalizmu twierdzi, że działania przeciwko jego klientowi są prowadzone w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi we Francji (odbędą się one w przyszłym roku), a ich celem jest osłabienie w sondażach FN-u. Adwokat skrytykował też inne działania śledczych, wśród których wymienił m.in. zabranie komputera Le Penowi, potrzebnemu mu do pracy europosła.

Sam Le Pen uważa, że policja dokonała swoistego oblężenia jego biur, a akcja jest już drugą podobną w ciągu miesiąca. Założyciel FN twierdzi, iż Parlament Europejski prowadzi działania tylko wobec jego asystentów, nie zajmując się zupełnie innymi europosłami.

Źródła: Le Figaro / Europe1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s