Czeskie DSSS przeciwko imigracji w Brnie

dsss-brno-luty2016Czescy nacjonaliści z Robotniczej Partii Sprawiedliwości Społecznej (Dělnická strana sociální spravedlnosti, DSSS) zorganizowała w ostatni weekend demonstrację przeciwko przyjmowaniu imigrantów spoza Europy. Manifestacja odbyła się w dzień ogólnoeuropejskich protestów w tej sprawie.

Na Placu Wolności w Brnie zebrało się blisko tysiąc osób, które pod flagami narodowymi i organizacyjnymi sprzeciwiały się obecnej polityce Unii Europejskiej. oraz niejednoznacznej postawie rządu Bohuslava Sobotki.

Przewodniczący DSSS Tomáš Vandas w swoim wystąpieniu skrytykował rząd, który jego zdaniem otwiera drzwi dla imigrantów, ponieważ zamierza dokonywać ich selekcji, tymczasem obecna sytuacja powinna zmusić rządzących do całkowitego zamknięcia krajowych granic dla przybyszy z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Dodatkowo z Europy powinni zostać deportowani wszyscy imigranci przybyli tu w ciągu ostatnich dwóch lat, ponieważ uciekają oni ze swoich krajów głównie z powodów ekonomicznych. Vandas stwierdził też, że w związku z prowadzeniem wielokulturowej polityki przez UE należy opuścić tą strukturę.

Wiceprezes DSSS Jiří Štěpánek uważa natomiast, że jedynym sposobem na zatrzymanie obecnych działań są wybory, które pozwolą nacjonalistom na powstrzymanie szturmu Europy przez imigrantów, a także zwalczanie szaleńców zgadzających się na ten proceder.

Po przemówieniach uczestnicy demonstracji przeszli ulicami Brna.

Źródło: DSSS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s