VMRO za zakazem upraw GMO

vmro-flagiEuroposeł VMRO-Bułgarskiego Ruchu Narodowego i wiceprzewodniczący tej partii Angeł Dżambazki sprzeciwił się podczas debaty w Parlamencie Europejskim legalizacji upraw żywności genetycznie modyfikowanej (GMO). Nacjonalista z Bułgarii argumentował to przede wszystkim dbałością o zdrowie obywateli.

Dżambazki wypowiedział się w Parlamencie Europejskim na temat samego głosowania nad legalizacją upraw GMO i sprzedaży tego typu produktów na rynku europejskim. Wiceprzewodniczący VMRO wyraził niezadowolenie ze stanowiska Komisji Europejskiej, która pozytywnie zaopiniowała możliwość sprzedaży trzech rodzajów soi wyprodukowanej właśnie na podstawie technologii GMO.

Bułgarscy nacjonaliści nie uważają GMO za dobre rozwiązanie ani dla żywności, którą następnie jedzą ludzie, ani dla zwierząt, które będą następnie żywiły się modyfikowanymi warzywami. Ważniejsze więc od handlu i konkurencyjności jest więc zdrowie obywateli, dlatego VMRO sprzeciwia się całkowicie legalizacji GMO na terenie UE, ponieważ z powodu istnienia jednolitego rynku europejskiego, niemożliwe jest danie takiej kompetencji poszczególnym państwom narodowym.

Źródło: VMRO

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s