Pod biblioteką CasaPound podłożono bombę

casapoundAktywiści skrajnej lewicy podłożyli bombę pod bibliotekę związaną z CasaPound Italia. Ładunek wybuchł pod jednym z budynków we Florencji, zaledwie kilka dni po tym, jak włoskie ministerstwo spraw wewnętrznych opublikowało raport obciążający „antyfaszystów” za większość aktów przemocy o podłożu politycznym.

W wyniku zdetonowania ładunku nie ucierpiał na szczęście żaden człowiek. Wybuch zniszczył jednak witrynę biblioteki związanej z CasaPound, a także uszkodził szyby w samochodach zaparkowanych w pobliżu budynku, w którym znajduje się siedziba inicjatywy włoskich nacjonalistów. Na kamienicy znajdującej się naprzeciwko namalowano natomiast pseudonimy trzech anarchistów aresztowanych przez policję za podpalenie budynku CPI w Parmie.

Kilka tygodni wcześniej biblioteka we Florencji również stała się celem ataku „antyfaszystów”, którzy w 20 osób napadli na budynek m.in. przy użyciu cegieł. Wówczas rany odniosła jedna dziewczyna, która została potargana i kilkukrotnie uderzona metalowym prętem. Nacjonaliści zwracają uwagę na coraz liczniejsze akty przemocy ze strony anarchistów we Florencji, których celem jest wyeliminowanie wszystkich biur CPI w mieście.

1 lutego raport na temat radykalnych środowisk politycznych opublikowało ministerstwo spraw wewnętrznych. Włoska administracja za przemoc na tle politycznym obwinia przede wszystkim skrajną lewicę, natomiast CPI ukazane jest jako radykalna organizacja zajmująca się w dużej mierze pomocą społeczną.

Źródło: Ilprimatonazionale.it

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s