Marine Le Pen przyjedzie do Polski

lepen-pragaPrzewodnicząca francuskiego Frontu Narodowego Marine Le Pen przyjedzie do Polski na konferencję, która w lutym odbędzie się w Wieliczce. Wydarzenie w kopalni soli będzie spotkaniem grupy Europy Narodów i Wolności, do której należą polscy europosłowie z Kongresu Nowej Prawicy.

Spotkanie ma zostać zorganizowane w dniach 18 i 19 lutego, a jego kulminacja ma mieć miejsce drugiego dnia, kiedy w kopalni soli odbędzie się konferencja z udziałem Marine Le Pen. Polscy europosłowie twierdzą, że szczegóły zjazdu Europy Narodów i Wolności (ENF) są dopiero negocjowane, stąd nie mogą podać jeszcze dokładnych informacji na ten temat.

Wśród tematów poruszanych w trakcie konferencji ENF mają znajdować się przede wszystkim problemy i potrzeby współczesnej Europy. Należą wśród nich relacje unijnych państw ze Stanami Zjednoczonymi i Chinami, w tym kwestia handlu. Szczególne miejsce ma zajmować sprawa współpracy z Chińczykami.

Do grupy ENF oprócz FN i KNP należą Wolnościowa Partia Austrii, Interes Flamandzki, holenderska Partia Wolności i włoska Liga Północna.

Źródło: Rzeczpospolita

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s