„Nasza Słowacja” przeciwko cygańskiemu terrorowi w Zborovie

kotleba-zborovPartia Ludowa „Nasza Słowacja” (Ľudová strana „Naše Slovensko”, LS-NS) zorganizowała w weekend manifestację przeciwko cygańskiej przestępczości w Zborovie przy granicy Słowacji z Polską. W miejscowości na początku stycznia sześciu Cyganów napadło niepełnosprawnego Słowaka, zabijając go i kradnąc mu 15 euro.

5 stycznia w miejscowości Zborov koło Bardejowa, znajdującej się przy granicy z Polską w północno-wschodniej Słowacji, doszło do zabójstwa 55-letniego inwalidy. Słowak został zabity we własnym domu i okradziony z 15 euro, a sprawcami przestępstwa okazało się sześciu Cyganów.

Z tej okazji nacjonaliści z LS-NS zorganizowali manifestację przeciwko cygańskiemu terrorowi, w której udział wziął szef partii i żupan bańskobystrzycki Marian Kotleba. W swoim przemówieniu poddał ostrej krytyce rząd Roberta Fico, a także słowacką policję, która nie jest w stanie chronić mieszkańców kraju przed atakami ze strony Cyganów. Z tego powodu pod znakiem zapytania stoi możliwość realnej obrony Słowacji przed „kwotami uchodźców”, które zostały zaskarżone przez Fico do europejskich instytucji sądowniczych.

W manifestacji wzięło udział blisko 400 mieszkańców Zborova i okolicznych wsi, a także działaczy i sympatyków partii Kotleby.

Źródło: „Nasza Słowacja”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s