Vona o rozwoju klasy średniej

jobbik-rewolucja48-2014-4Przewodniczący Jobbiku Gábor Vona udzielił wywiadu nacjonalistycznej telewizji internetowej, odnosząc się do ostatnich wydarzeń na węgierskiej scenie politycznej, a także kwestii rozwoju zubożonej na Węgrzech klasy średniej.

Vona rozpoczął rozmowę od kwestii umowy o wolnym handlu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską (TTIP). Lider Jobbiku uważa jej ewentualne podpisanie za szkodliwe dla Europy. Vona był jednak przede wszystkim zaskoczony deklaracją amerykańskiego ambasadora, który stwierdził, że rząd Viktora Orbána wspiera negocjowaną umowę, choć partia rządząca Węgrami nigdy nie składała podobnej deklaracji w trakcie spotkań z innymi frakcjami parlamentarnymi. Fidesz oskarża natomiast Jobbik o przyjmowanie pieniędzy z Moskwy, co zdaniem Vony jest kompletnym absurdem, wyjaśnianym już setki razy. Szef narodowych radykałów jest zwolennikiem powołania komisji śledczej w tej sprawie, która zakończyłaby ten temat.

Lider Jobbiku skrytykował ostatni pomysł rządu, dotyczący dotacji dla par posiadających trójką dzieci. Zdaniem Vony, Fidesz zapowiadał wzmocnienie klasy średniej, jednak zaczyna to robić od jej najbogatszej części, co jest złą strategią społeczną. W systemie utworzonym przez rządzących pojawia się natomiast coraz więcej błędów, przez co wiele rodzin w ogóle nie może liczyć na państwową pomoc. Dlatego też Jobbik proponuje rozszerzenie projektu np. o dopłaty do mieszkań, aby korzystały z niego zwłaszcza najbiedniejsze węgierskie rodziny.

Od kilkunastu dni na Węgrzech trwają również protesty taksówkarzy przeciwko aplikacji Uber, pozwalającej na świadczenie usług transportowych przez ludzi nie posiadających specjalnych uprawnień. Zdaniem Vony, pojawia się ważne pytanie, czy w XXI w. państwo może walczyć z internetowymi usługami. Stąd potrzebne jest dostosowanie prawa do zmieniającego się świata.

Źródło: Jobbik

1 thought on “Vona o rozwoju klasy średniej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s