Nowy-stary przewodniczący HČSP

hcsp-zjazd-2016Chorwacka Partia Czystych Praw (Hrvatska čista stranka prava, HČSP) odbyła w miniony weekend swój zajazd wyborczy. Przewodniczącym ugrupowania został ponownie Josip Miljak, który otrzymał jednogłośne poparcie delegatów na kongres nacjonalistów.

Dziewiąte walne zgromadzenie HČSP odbyło się w sali Chorwackiej Izby Rzemieślniczej w Zagrzebie. Wśród gości specjalnych kongresu znaleźli się m.in. były dyplomata prof. Tomislav Sunić, przedstawiciele partii w Bośni i Hercegowinie, a także delegat współrządzącej krajem Chorwackiej Wspólnoty Demokratycznej (HDZ), z list której nacjonaliści startowali w ostatnich wyborach. Podczas przemówień skupiono się na aktualnej polityce Chorwacji, jej ideologicznych podwalinach, a także rozwoju partyjnej młodzieżówki

Delegaci na zjazd jednogłośnie wybrali Josipa Milijaka na stanowisko przewodniczącego, które pełni już od dziesięciu lat. Poza tym na wniosek nowego-starego prezesa przyjęto wnioski dotyczące startów HČSP w wyborach pod własną nazwą, a także o utworzeniu honorowej rady partii składającej się z dwunastu osób zasłużonych dla Chorwacji.

Źródło: HCSP

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s