Front Narodowy popiera protestujących przeciwko Uberowi

front-national-konferencjaFrancuski Front Narodowy ze zrozumieniem przyjął protesty taksówkarzy, którzy w kilku miejscach kraju starli się nawet z policją. Sprzeciwiają się oni legalnemu istnieniu we Francji aplikacji Uber, która służy do świadczenia i zamawiania usług transportowych przez ludzi komunikujących się za pomocą internetu.

Według francuskich narodowców, taksówkarze nie mogą konkurować z osobami przewożącymi innych ludzi dzięki aplikacji Uber, ponieważ ich zawód jest regulowany, przez co często są oni kontrolowani przez policję. Taksówkarze muszą posiadać również odpowiednie oznakowanie oraz pozwolenia na pracę. Standardy te, zdaniem Frontu, są z pewnością wymagające, jednak dzięki nim klienci mogą patrzeć z ufnością na taksówki, a ich kierowcy świadczą swoją pracę na podstawie umów z pracodawcą.

Tymczasem użytkownicy Ubera nie muszą spełniać żadnych wymogów, stąd konkurencja w tym przypadku nie jest uczciwa. Narodowcy opowiadają się więc za strajkiem taksówkarzy, ponieważ partia Marine Le Pen popiera wolną konkurencję, jednak musi ona charakteryzować się poszanowaniem godności pracowników oraz bezpieczeństwa pasażerów.

Źródło: Front Narodowy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s