Bułgarscy nacjonaliści przeciwko przemocy wobec kobiet

vmro-kobietyNacjonaliści z VMRO-Bułgarskiego Ruchu Narodowego demonstrowali w sobotę w Sofii przeciwko przemocy wobec kobiet, którą mają stosować imigranci przybywający od zeszłego roku na terytorium Unii Europejskiej. Do podobnych przypadków ma zresztą dochodzić w Bułgarii.

Demonstranci przeszli ulicami miasta przy blisko czternastostopniowym mrozie, a na czele ich pochodu szły kobiety w bułgarskich strojach ludowych. Manifestacja odbywała się w okolicach bulwaru przy Lwim Moście w Sofii, który miał stać się prawdziwym centrum dla nielegalnych imigrantów i zagranicznych przestępców. Policja odnotowuje w tym rejonie dużą ilość przestępstw, takich jak pobicia, kradzieże czy ataki nożowników.

Nacjonaliści demonstrowali zwłaszcza przeciwko przemocy wobec kobiet, które w ostatnich tygodniach stają się coraz częstszym celem ataków ze strony imigrantów. Europoseł Angeł Dżambazki w swoim przemówieniu stwierdził, że manifestacja jest wyrazem poparcia dla obywateli Kolonii, a także wezwał „uchodźców” do opuszczenia państw Unii Europejskiej. Przypomniał również sprawę bułgarskiego studenta, który dwa lata temu został pchnięty nożem przez przybyszy z Algierii.

Źródło: VMRO-BND

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s