Jobbik krytycznie o węgierskim członku Komisji Europejskiej

jobbik-polska-2Nacjonaliści z Jobbiku skrytykowali działania Tibora Navracsicsa, węgierskiego komisarza Komisji Europejskiej. Niezablokowanie przez niego objęcia Polski procedurą prawną uważają oni za złe posunięcie, zważywszy na ubiegłotygodniowe zapowiedzi Viktora Orbana, który stwierdził, że nie poprze on żadnych sankcji przeciwko Polsce. Treść oświadczenia dostępna po kliknięciu w „czytaj dalej”.

Komisarz Unii Europejskiej Tibor Navracsics zhańbił tysiącletnią przyjaźń polsko-węgierską

Komisarz Unii Europejskiej Tibor Navracsics popierając inicjatywę Brukseli przeciwko Polsce, przyniósł wstyd nie tylko sobie i swojemu rządowi, ale także całym Węgrom. Okazało się, że były minister w rządzie Viktora Orbana, zmienił swoje dotychczasowe poglądy i sprzeniewierzył się danym politycznym celom, rezygnując z interesów swojej ojczyzny i całego regionu Europy Środkowej. Uczynił to w czasie, gdy Polska, Węgry i inne państwa Grupy Wyszehradzkiej reprezentują normalność przeciwko dyletanckiej Unii Europejskiej. Tymczasem Europa Środkowa próbuje tworzyć jedność, pozostając układem odpornościowym kontynentu europejskiego, starając się chronić go przed nielegalną imigracją i terroryzmem. Tibor Navracsics w najważniejszym momencie działa zupełnie odwrotnie.
Konstytucyjny i rządowy system Rzeczpospolitej Polskiej są wyłączną sprawą Polaków i polskiej polityki wewnętrznej. Ani Bruksela, ani Węgry, ani osobiście Tibor Navracsics nie mają z tym nic wspólnego. Jedynym i wyłącznym obowiązkiem węgierskiego rządu i węgierskich polityków – niezależnie od tego czy pracują w Budapeszcie czy w Brukseli – jest szanowanie decyzji państw członkowskich i wspieranie wszystkich ich wysiłków zmierzających do utworzenia suwerennych państw narodowych. Bez nich istnienie silnej europejskiej wspólnoty jest niemożliwe.
Jobbik wzywa Viktora Orbana do odwołania Tirbora Navracsicsa z zajmowanego przez niego stanowiska zanim kompletnie zniszczy relacje polsko-węgierskie. Węgierski rząd powinien powstrzymać ludzi chcących zaszkodzić wyjątkowym i wyróżniającym się relacjom obu narodów, które przetrwały burzliwą historię.
Adam Mirkoczki
Parlamentarzysta Jobbiku
Wiceprzewodniczący Grupy Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Parlamencie Węgier.

 

1 thought on “Jobbik krytycznie o węgierskim członku Komisji Europejskiej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s