DSSS zapowiada walkę o suwerenność Czech

dsss-logoRobotnicza Partia Sprawiedliwości Społecznej (Dělnická strana sociální spravedlnosti, DSSS) chce w 2016 roku skupić się na walce o suwerenność Republiki Czeskiej. Szef ugrupowania, Tomáš Vandas, uważa Unię Europejską za organizację nie mogącą już rozwiązywać problemów kontynentu, chcąc jednocześnie sprowadzać na jego teren imigrantów.

Vandas w swoim noworocznym oświadczeniu stwierdził, że 2015 r.jasno pokazał zmiany następujące na świecie. Chodzi przede wszystkim o masowy napływ imigrantów ekonomicznych, którzy podróżowali w celu znalezienia lepszych warunków życia na kontynencie europejskim. Obecni przywódcy Europy nie są natomiast zdolni do zatrzymania tego trendu, a wręcz zachęcają do osiedlania się w naszym regionie.

Według lidera DSSS, Unia Europejska jest obecnie organizacją nie posiadającą zdolności do rozwiązywania problemów Europy, ponieważ jej elity zamknęły się w sobie i żyją w oderwaniu od rzeczywistości codziennego życia. Dlatego też pierwszym krokiem do uzdrowienia sytuacji powinien być demontaż „europejskiego domu”, bowiem jego fundamenty są niestabilne i chwiejne. Największym problemem są zwłaszcza biurokracja, wielokulturowość i niebudujące niczego unijne dyrektywy. Celem nacjonalistów jest więc budowa innej Europy, która będzie składać się z suwerennych państw, współpracujących jednak w dziedzinie gospodarki i ochrony kontynentu przed zagrożeniami. W praktyce oznacza to odtworzenie państw narodowych i ponowne przeniesienie uprawnień do kompetencji krajowych rządów.

Stawką obecnej walki są europejska tradycja, kultura i historia, z czego wiele osób nie zdaje sobie jeszcze sprawy. Uważają one bowiem, że przestrzeganie przed islamizacją i napływem imigracji jest obecnie rodzajem nawiedzenia, choć sytuacja jest zgoła odmienna. Stąd w 2016 r. aktywność nacjonalistów ma skupiać się na walce o narodową suwerenność poprzez wzmocnienie wartości narodowych i osłabienie pozycji zdrajców zasiadających w rządzie i parlamencie.

Źródło: DSSS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s