„Swoboda” obchodziła urodziny Stepana Bandery (VIDEO)

bandera-2016Ogólnoukraińskie Zjednoczenie „Swoboda” zorganizowało w Nowy Rok swoją tradycyjną manifestację w Kijowie, której celem jest upamiętnienie postaci Stepana Bandery. Nacjonaliści obchodzili 107 rocznicę jego urodzin również w innych miastach Ukrainy.

Demonstracja w Kijowie zgromadziła w tym roku 5 tys. osób, zrzeszonych w „Swobodzie” i innych organizacjach takich jak Prawy Sektor czy Kongres Ukraińskich Nacjonalistów. Manifestacja rozpoczęła się w Parku im. Tarasa Szewczenki, a jej uczestnicy przeszli następnie na Plac Niepodległości. W towarzystwie odpowiednich transparentów oraz pochodni wykrzykiwali oni hasła sławiące ukraiński naród oraz postać Bandery.

Kijowski radny „Swobody” Jurij Syrotyuk powiedział, iż walki z Rosjanami w Donbasie nie wystarczą do budowy silnego państwa ukraińskiego, ponieważ takowe powstanie jeśli zostanie oparte na banderowskich zasadach, a także gdy Ukraińcy odbiją prawosławną Cerkiew z rąk Rosjan. Szef lokalnego oddziału „Swobody” Andrej Mokhnyk stwierdził natomiast, że Ukraina powinna pamiętać słowa Bandery o niemożności jakiejkolwiek współpracy z Rosjanami, bez względu na to czy byli oni bolszewikami, czy ludźmi pokroju rosyjskiego prezydenta Władimira Putina.

Źródło: „Swoboda”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s