NPD za zniesieniem sankcji wobec Rosji

npd-niemcyNiemieccy nacjonaliści domagają się zniesienia sankcji wobec Rosji, nałożonych na ten kraj przez Unię Europejską po rozpoczęciu konfliktu na Ukrainie oraz zajęciu Krymu. Według  Narodowodemokratycznej Partii Niemiec (Nationaldemokratische Partei Deutschlands, NPD) Niemcy tracą na nich najwięcej ze wszystkich europejskich państw.

Ugrupowanie powołuje się na dane opublikowane przez Austriacki Instytut Badań Gospodarczych, który stwierdził już w połowie roku, że Niemcy straciły na sankcjach najwięcej ze wszystkich europejskich państw czyli ok. 27 mld euro, przez co zagrożonych jest blisko pół miliona miejsc pracy. Eksport niemieckich towarów do Rosji w pierwszym kwartale 2015 r. był o blisko połowę mniejszy niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

NPD zamierza więc złożyć na najbliższym posiedzeniu parlamentu landu Meklemburgii-Pomorza Przedniego wniosek o podjęcie działań, które miałyby na celu zniesienie sankcji wobec Rosji na szczeblu federalnym. Wspomniany kraj związkowy cierpi zwłaszcza na tych obostrzeniach, ponieważ od wielu lat utrzymywał relacje ekonomiczne z Rosją, a swoje towary eksportowało tam blisko 100 firm. Nacjonalistom chodzi nie tylko o zniesienie sankcji, lecz również powstrzymania jakichkolwiek nowych działań wymierzonych w Rosję.

Źródło: NPD

1 thought on “NPD za zniesieniem sankcji wobec Rosji

  1. Pingback: NPD za zniesieniem sankcji wobec Rosji | Pekok Antylichwiarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s