Le Pen krytykuje strategię Frontu Narodowego

jean-marie-le-penZałożyciel Frontu Narodowego Jean-Marie Le Pen stwierdził, że jego dawna partia odniosła wielki sukces w zakończonych wyborach regionalnych we Francji. Skrytykował jednak dotychczasową strategię ugrupowania, które w jego opinii nie jest zjednoczone i powinno przywrócić go w prawach swojego członka.

Choć FN przegrał w drugiej turze wyborów regionalnych, zdaniem Le Pena partia odniosła wielkie zwycięstwo, ponieważ jej głos będzie lepiej słyszalny w radach regionów. Założyciel ugrupowania narodowców powiedział, że strategia wyborcza FN nie jest jeszcze doskonała, a jego córka Marine Le Pen jako przewodnicząca partii powinna przeanalizować obecną sytuację i wyciągnąć z niej wnioski.

Le Pen uważa, że jednym ze szwankujących elementów partii jest brak jedności w jej szeregach, która mogłaby zostać zaprowadzona dzięki przywróceniu jego osoby w jej szeregi, po tym jak w sierpniu usunięto go z ugrupowania i funkcji honorowego przewodniczącego Frontu.

Jednocześnie nestor francuskiego nacjonalizmu uważa, że koalicja socjalistów i centroprawicy przeciwko Frontowi jest pyrrusowym zwycięstwem, możliwym dzięki oszustwom i manipulacjom.

Źródło: Le Figaro

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s