NPD przeciwko niemieckiej interwencji w Syrii

npd-syria-interwencjaNarodowodemokratyczna Partia Niemiec (Nationaldemokratische Partei Deutschlands, NPD) rozpoczęła zbieranie internetowej petycji przeciwko udziałowi niemieckich wojsk w interwencji wojskowej w Syrii. Nacjonaliści uważają, że będzie to ingerencja w wewnętrzne sprawy kraju, bowiem w tej kwestii o zdanie nie pytano syryjskiego prezydenta Baszara al-Assada.

Niemiecki rząd federalny podjął już decyzję o uczestnictwie Bundeswehry w operacji przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu, choć nie ma ona mandatu Organizacji Narodów Zjednoczonych. Zatwierdzenie decyzji rządu kanclerz Angeli Merkel przez Bundestag jest jednak niemal przesądzone.

Według szefa NPD, Franka Franza, plany te są wysoce problematyczne, ponieważ oznaczają bezprawną, międzynarodową interwencję w sprawy innego kraju, bez zgodny i zaproszenia jego władz, czyli w tym przypadku syryjskiego prezydenta Baszara al-Assada. Interwencja jest też groźna dla niemieckiego państwa, bo będzie oznaczało wzrost zagrożenia terrorystycznego, a władze kraju nie są przygotowane na walkę z terroryzmem, czego przykładem jest bezproblemowy wjazd tysięcy imigrantów do Niemiec każdego dnia.

Tak prowadzona polityka jest, według nacjonalistów, bardzo niebezpieczna i nieodpowiedzialna. Rząd federalny chcąc uwikłać Niemcy w konflikt z ISIS, nie dba o bezpieczeństwo Niemców i nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa własnym obywatelom. Państwo w tej chwili nie realizuje swoich podstawowych funkcji, ponieważ nie jest w stanie bronić własnych granic.

NPD postuluje więc skupienie się na bezpieczeństwie własnego kraju, ponieważ operacje wojskowe przeciwko państwom Afryki i Azji, przeżywającym boom demograficzny, nie przynoszą dotąd żadnych pozytywnych rezultatów.

Źródło: NPD 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s