Federalny zjazd niemieckich nacjonalistów

npd-zjazd-2015Narodowodemokratyczna Partia Niemiec (Nationaldemokratische Partei Deutschlands, NPD) zorganizowała w weekend federalny zjazd partyjny, którego celem było przygotowanie się do przyszłorocznych wyborów w krajach związkowych, a także przedstawienie stanowiska NPD w kilku bieżących kwestiach.

W wydarzeniu zorganizowanym w mieście Weinheim koło Frankfurtu nad Menem, uczestniczyło blisko 150 delegatów z całego kraju. Zjazdowi towarzyszyły protesty „antyfaszystów”, którzy niedaleko sali konferencyjnej starli się z policjantami.

Kongres otworzył przewodniczący NPD Frank Franz oraz kilku innych czołowych polityków partii, którzy wystąpili pod hasłami ograniczenia imigracji. Franz w swoim przemówieniu stwierdził, iż NPD jest obecnie jedyną partią normalności w Niemczech, walczącą o dobro narodu niemieckiego. Lider nacjonalistów w swoim raporcie na temat stanu partii podkreślił, że od wiosny o blisko 14 proc. zwiększyła się sprzedaż partyjnej gazety „Deutsche Stimme”, natomiast liczba członków partii zwiększyła się o 8-10 proc.

Franz odniósł się również do działalności eurosceptycznej Alternatywy dla Niemiec (Alternative für Deutschland, AfD), która jego zdaniem kopiuje część starych haseł NPD, lecz de facto uważa Niemcy za kraj imigrantów, podczas gdy nacjonaliści mówią zawsze o państwie narodu niemieckiego, które nie powinno być laboratorium do multikulturowych doświadczeń. Dodatkowo AfD ma popierać dalszą integrację z zachodnimi strukturami, co jedynie umacnia status Niemiec jako wasala Stanów Zjednoczonych. NPD opowiada się natomiast za suwerennym państwem niemieckim, w którym gospodarzami będą Niemcy, decydujący sami o kształcie własnego kraju.

Delegaci na kongres NPD przyjęli kilka uchwał, a najważniejsza z nich dotyczy powstrzymania napływu uchodźców i obrona Niemiec przed islamizacją. Nacjonaliści domagają się więc przyjęcia do wiadomości, iż islam nie jest częścią niemieckiej kultury, organizacje muzułmańskie powinny zostać zdelegalizowane, wojsko nie powinno brać udziału w misjach wojskowych niezwiązanych z interesami państwa, a kraje będące państwami granicznymi Unii Europejskiej powinny otrzymać wsparcie w celu ochrony Europy przed zalewem uchodźców. Nacjonaliści chcą też ukrócić proceder zatrudniania pracowników spoza Niemiec, poprzez nałożenie specjalnego podatku na firmy zatrudniające cudzoziemców.

Źródła: NPD / Deutsche Stimme 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s