Marine Le Pen o zamachach w Paryżu

lepen-elizejskiePrzewodnicząca francuskiego Frontu Narodowego, Marine Le Pen, również zajęła stanowisko w sprawie sytuacji jaka nastała po ubiegłotygodniowych zamachach terrorystycznych w Paryżu. Tłumaczenie wystąpienia dostępne po kliknięciu w „czytaj dalej”.

Drodzy rodacy!
Przeżywamy horror. Przeżywamy tragedię narodową. Wczoraj wieczorem stolica Francji doświadczyła ataku niebywałego barbarzyństwa, które pokazuje nowe oblicze muzułmańskiego terroryzmu.
Szósty raz w 2015 roku uderzyli w nasz kraj.
Francja opłakuje swoje ofiary i Ja płacze razem z nią. Moje myśli są z rannymi i z tymi, którzy są w stanie krytycznym. Pragnę przekazać rodzinom poszkodowanych i poległych moje ogromne współczucie i solidarność.
Składam także hołd naszym siłom porządkowym i służbie bezpieczeństwa za poświęcenie i profesjonalizm, chce podkreślić swój szacunek do nich. Powinni wzbudzać podziw całego Narodu.
Francja i Francuzi już nie są bezpieczni, a moim obowiązkiem jest wam to powiedzieć. Muszą zostać przedsięwzięte nadzwyczajne środki ostrożności. Francja w końcu musi określić, kto jest sprzymierzeńcem, a kto wrogiem. Wrogowie, to te kraje, które tworzą przychylne relacje z radykalnymi islamistami. To są również te kraje, które maja niejasne stanowisko wobec terrorystycznych zamiarów.
Wszyscy, którzy z tym walczą są sprzymierzeńcami i tak tez muszą być traktowani.
Prezydent Republiki zawiadomił o stanie wyjątkowym i czasowej kontroli granic. To dobrze. Ale wbrew temu co mówi na ten temat Unii Europejska, koniecznym jest, aby Francja definitywnie odzyskała kontrole nad swoimi granicami. Bez granic nie ma ani opieki ani możliwej ochrony. Francja stała się wrażliwa, musimy się uzbroić, ponieważ od dłuższego czasu doświadczamy załamania jeśli chodzi o obronę, stańmy więc twarzą w twarz z zagrożeniem dotąd przewidywalnym i powiększającym się.
Musimy przywrócić środki militarne, wzmocnić policję, żandarmerię, służbę wywiadowczą i urząd celny.Państwo musi na nowo spełnić misje zasadniczą, jaką jest zagwarantowanie ochrony Francuzom.
W końcu, fundamentalni islamiści muszą być unicestwieni. Francja musi zdelegalizować organizacje islamskie, zamknąć meczety i wypędzić obcokrajowców, którzy głoszą nienawiść na naszej ziemi.
Podobnie jak nielegalni imigranci, którzy nie mają tu nic do robienia. Osoby zaś, które posiadają podwójne obywatelstwo, a należą do islamskiego ruchu muszą zostać pozbawione francuskiego obywatelstwa i prawo do przebywania w naszym państwie.
Moi drodzy rodacy, jesteśmy odważnymi ludźmi. Naród musi się zjednoczyć w obliczu tej tragedii. Prócz słów muszą być także czyny, czyny zdecydowane i twarde, które ochronią Francuzów i wzmocnią naszą jedność.
Niech żyje Republika! Niech żyje Francja!
Nadesłał Filip.

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s