Jean-Marie Le Pen po zamachach w Paryżu

jean-marie-le-penZałożyciel francuskiego Frontu Narodowego, Jean-Marie Le Pen, wydał komunikat prasowy po deklaracjach władz, które podjęły pierwsze kroki po zamachach terrorystycznych w Paryżu, gdzie śmierć poniosło 140 osób. Europoseł uważa, że jedność narodowa będzie wiarygodna tylko przy udziale wszystkich ugrupowań politycznych.

Le Pen w oświadczeniu napisał, że wezwanie wszystkich Francuzów do jedności narodowej w obliczu zagrożenia terrorystycznego, co uczynił lewicowy prezydent François Hollande, będzie wiarygodne jedynie przy udziale wszystkich stronnictw politycznych, w tym również Frontu Narodowego. Europoseł jednocześnie uważa wprowadzenie stanu wyjątkowego i zamknięcie granic za radykalną zmianę we francuskiej polityce, która może potrwać przez długi czas i przerodzić się w stan wojny. W związku z groźbami płynącymi z zewnątrz i w wewnątrz kraju, Francuzi będą musieli podjąć ważne zbiorowe decyzje.

Mimo podobnych deklaracji Hollande’a w styczniu tego roku, kiedy terroryści zaatakowali tygodnik „Charlie Hebdo”, Front Narodowy był bojkotowany przez pozostałe ugrupowania polityczne.

Źródło: Blog Jean-Marie Le Pena

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s