Noua Dreaptă zarejestrowana jako partia

noua-dreapta-partiaRumuńscy nacjonaliści z Nowej Prawicy (Noua Dreaptă) zostali zarejestrowani jako partia polityczna przez sąd w Bukareszcie. Celem ugrupowania jest budowa narodowo-chrześcijańskiego państwa, które będzie suwerenne i nie podda się dalszym procesom globalizacyjnym.

ND jako stowarzyszenie funkcjonowało od piętnastu lat, posiadając swoje oddziały również w sąsiedniej Mołdawii, innych państwach europejskich oraz w Ameryce Północnej, gdzie przebywają rumuńscy emigranci. Do czasu zwołania kongresu, przewodniczącym partii będzie Tudor Ionescu, który był również założycielem stowarzyszenia.

Celem głównym nacjonalistów jest budowa niezależnego, niepodzielnego i suwerennego narodowo-chrześcijańskiego państwa rumuńskiego. Poza tym ND chce poprawić warunki gospodarcze w swoim kraju, szczególnie jeśli chodzi o walkę z bezrobociem. Poza tym Rumuni domagają się zjednoczenia z Mołdawią, rozwój narodowego przemysłu zbrojeniowego, ochrona Rumunów poza granicami kraju, konfiskata majątków pochodzących z przestępstw, a także zmniejszenie rozwarstwienia majątkowego w kraju.

Źródło: Noua Dreaptă 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s