VMRO z siedmioma burmistrzami po wyborach w Bułgarii

vmro-flagiCzłonkowie VMRO-Bułgarskiego Ruchu Narodowego będą sprawować funkcje burmistrzów w ośmiu gminach. W tylu miejscach nacjonaliści zwyciężyli w niedzielnej drugiej turze wyborów samorządowych, natomiast w mieście Plewen wygrał popierany przez nich kandydat.

Działacze VMRO wygrali przede wszystkim w małych miejscowościach, czyli w Elin Pelin, Jasnej Polanie, Lebnicy, Levunovie, Lestnicy, Marchewie i Strumie. W siódmym co do wielkości mieście Bułgarii Plewen, zwyciężył natomiast kandydat popierany przez nacjonalistów i kilka innych ugrupowań.

Przewodniczący VMRO Krasimir Karakaczanow wyraził jednak zaniepokojenie niską frekwencją, która ma być wynikiem działań nacisk korporacji i kupowania głosów, co wyraźnie odstrasza ludzi od udziału w bułgarskim życiu politycznym. Szef nacjonalistów stwierdził więc, że największymi przegranymi wyborów są właśnie Bułgarzy, bowiem na wybór ich burmistrzów duży wpływ miało choćby przekupywanie Cyganów przez niektóre partie polityczne.

Ogółem VMRO oceniło swój wynik wyborczy za dobry, podkreślając jednocześnie, że priorytetem partii będzie wciąż rozwiązanie problemów demograficznych zagrażających bytowi biologicznemu narodu.

Źródło: VMRO

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s