Serbscy nacjonaliści o umowie Unii Europejskiej z Kosowem

serbska-partia-radykalnaNacjonaliści z Serbskiej Partii Radykalnej (Srpska radikalna stranka, SRS) wydali komunikat, w którym twierdzą, że urzędnicy Unii Europejskiej upokorzyli cały naród serbski poprzez podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Kosowem. Dokument został zatwierdzony wczoraj przez obie zainteresowane strony.

SRS uważa, że podpisanie umowy stowarzyszeniowej Kosowa z Unią Europejską jest wyraźnym sygnałem, iż zachodnie struktury chcą przyjąć w swoje szeregi samozwańcze państwo, jak Republikę Kosowa określają serbscy nacjonaliści. Według nich, krok ten jest upokorzeniem dla Serbii i narodu serbskiego, a przede wszystkim dla rządzącej krajem centroprawicy.

Nacjonaliści pytają więc przedstawicieli serbskiej centroprawicy jak długo zamierza ona znosić podobne upokorzenia, zgadzając się na deptanie godności ludzi, którzy są atakowani przez brukselskich urzędników. SRS wezwało więc rząd Aleksandara Vucića do zerwania negocjacji z UE, która pokazała, iż jest lochem dla mniejszych narodów i nie ma w nim miejsca dla Serbii.

Źródło: SRS

1 thought on “Serbscy nacjonaliści o umowie Unii Europejskiej z Kosowem

  1. Pingback: Serbscy nacjonaliści o umowie Unii Europejskiej z Kosowem | Pekok Antylichwiarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s