Front Narodowy otwiera się na muzułmańskich wyborców

fn-propagandaFrancuski Front Narodowy przed zbliżającymi się wyborami regionalnymi chce przekonać do siebie muzułmanów, którzy stają się coraz ważniejszą grupą społeczną, bez której sięgnięcie po pełnię władzy może nie być możliwe. Partia Marine Le Pen zaczęła kolportować już materiały wyborcze na przedmieściach francuskich miast.

Dotychczas FN uznawał islam za zagrożenie dla francuskiej tożsamości chrześcijańskiej, a sama szefowa partii Marine Le Pen miała kłopoty z prawem, po tym jak podczas wystąpienia telewizyjnego w 2010 r. rzekomo nawoływała do nienawiści na tyle narodowościowym, porównując radykalny islam do nazizmu. Obecnie elektorat islamski najprawdopodobniej jest do zagospodarowania, ponieważ jest on zawiedziony prezydenturą François Hollande, który zalegalizował małżeństwa homoseksualne i forsował inne liberalne zmiany obyczajowe.

Cytowany przez portal Politico.eu radny paryskiej aglomeracji  Wallerand de Saint Just twierdzi, że nie widzi sprzeczności w obecnej polityce narodowców. Twierdzi on, że wrogiem Frontu jest fundamentalizm, a nie przeciętni islamscy obywatele francuscy. Stąd partia zaczęła już rozprowadzanie swoich materiałów wyborczych na przedmieściach miast, które zdaniem radnego i zarazem skarbnika FN, są zupełnie zapomniane przez inne ugrupowania polityczne.

Sama Le Pen w kampanii prezydenckiej w 2012 r. chwaliła się, że jest jedynym politykiem, który nie udał się na przedmieścia, ponieważ prawdziwe problemy rozgrywają się na obszarach wiejskich, nie cieszących się zainteresowaniem pozostałych polityków. Obecna strategia ma być jednak dziełem wiceprezesa FN Floriana Philippota, a także partyjnych think tanków formułujących swoje pomysły na kampanię wyborczą. Wpływowymi osobami w partii mają być zresztą intelektualiści Gilles Kepel i Christophe Guilluy, którzy twierdzą, że mieszkańcy przedmieść z powodu braku zainteresowania ich losem, odwracają się od głównego nurtu francuskiego społeczeństwa i trafiają w objęcia islamu.

Źródło: Politico.eu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s