Le Pen chce odszkodowania od Frontu Narodowego

jean-marie-le-penJean-Marie Le Pen po raz kolejny złożył pozew do sądu przeciwko Frontowi Narodowemu. Założyciel partii domaga się blisko dwóch milionów euro odszkodowania za poważne straty wizerunkowe, które miał ponieść po usunięciu go z funkcji honorowego przewodniczącego francuskich narodowców.

Le Pen w środę złożył pozew w sądzie w Nanterre, prawie dwa miesiące po tym jak został ostatecznie wykluczony z szeregów FN. Europarlamentarzysta domaga się przywrócenia go w prawach członka partii, a także chce uzyskać odszkodowanie. Le Pen uważa, że w związku z zamieszaniem spowodowanym przez Marine Le Pen, jego córkę i obecną szefową narodowców, powinien otrzymać blisko dwa miliony euro za „ujmę na honorze i naruszenie reputacji w działalności politycznej”. Nestor francuskiego nacjonalizmu chce też, aby sąd uznał, iż usunięcie go z partii nie może skutkować odebraniem przywilejów związanych z funkcją honorowego przewodniczącego.

Założyciel FN już raz wygrał w sądzie, który uznał, że pierwsza procedura usunięcia go z funkcji honorowego szefa była niezgodna z prawem. 20 sierpnia Le Pen został jednak wykluczony z partii decyzją jej Biura Wykonawczego.

Źródło: Le Point

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s