Europarlament zawiesił immunitet europosła Jobbiku

kovacsDeputowani Parlamentu Europejskiego zdecydowali się zawiesić immunitet Béli Kovácsa. Europoseł węgierskiego Jobbiku jest oskarżany o działalność szpiegowską na rzecz Rosji, wymierzoną w struktury Unii Europejskiej. Sam polityk twierdzi, że udowodni bezpodstawność tych zarzutów.

Europosłowie głosowali w tej sprawie nie za pośrednictwem narzędzi elektronicznych, lecz poprzez podniesienie ręki, decydując się na zawieszenie immunitetu Kovácsa. Dzięki temu węgierski wymiar sprawiedliwości będzie mógł przeprowadzić postępowanie wobec europosła Jobbiku, który jest oskarżany o działalność szpiegowską na rzecz Rosji, gdzie często gości i dodatkowo jest absolwentem słynnego Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych. Na podjęcie współpracy wymierzonej w instytucje Unii Europejskiej ma wskazywać fakt, że Kovács odwiedzał Moskwę przynajmniej raz w miesiącu, a także spotykał się z rosyjskimi dyplomatami. Sam Parlament Europejski nie ma uprawnień, aby orzekać w podobnych sprawach, stąd przychylił się jedynie do wniosku węgierskiego sądu.

Jobbik przyjął decyzję europosłów z zadowoleniem, ponieważ według nacjonalistów sąd będzie musiał przedstawić dokładne zarzuty, tymczasem jak dotąd opierano się jedynie na doniesieniach prasowych. Jobbik podkreślił, że cała procedura zajęła ponad rok, choć Kovács sam chciał poddać się postępowaniu sądowemu.

Źródło: Alfahir.hu

1 thought on “Europarlament zawiesił immunitet europosła Jobbiku

  1. Pingback: Europarlament zawiesił immunitet europosła Jobbiku | Pekok Antylichwiarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s