CasaPound Italia solidarne z taksówkarzami przeciwko Uberowi

casapoundWłoscy nacjonaliści z CasaPound Italia zorganizowali akcję solidarności z taksówkarzami, sprzeciwiając się rozpoczęciu działalności przez Uber we Florencji. Aktywiści uważają, że włoska gospodarka nie potrzebuje dalszych deregulacji, natomiast należy walczyć z cenowym dumpingiem.

Według szefa CPI we Florencji, włoska gospodarka nie potrzebuje dzikiej deregulacji, ale wzmocnienia i obrony pracy dla Włochów. Uber jest natomiast typowym dla lewicowego rządu wprowadzaniem anglosaskiego modelu turbokapitalizmu, który ma teraz zawładnąć rynkiem transportu taksówkami. Celem tych działań jest stworzenie kategorii podklasy w postaci imigrantów, którym płacić będą grosze międzynarodowe korporacje, tak jak robią to już w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Nacjonaliści krytykują jednocześnie postępowanie lokalnej administracji samorządowej, prowadzącej do prywatyzacji miejskiego transportu. CPI uważa, że zamiast tego Włosi potrzebują darmowej komunikacji, a usługi taksówkarskie skierowane do konkretnej grupy odbiorców muszą być chronieni przed dumpingiem cenowym, będącym główną siłą Ubera.

Źródło: CasaPound Italia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s