NPD za ograniczeniem prawa azylowego

NPD-azylPrzewodniczący Narodowodemokratycznej Partii Niemiec (Nationaldemokratische Partei Deutschlands, NPD) Frank Franz wysłał list do wszystkich parlamentarzystów Bundestagu. Szef nacjonalistów wezwał w nim polityków do wzięcia odpowiedzialności za zgubną politykę azylową, domagając się jednocześnie ograniczenia prawa imigracyjnego.

Franz napisał w liście, że fala osób ubiegających się o azyl może zagrozić niemieckiemu dobrobytowi i bezpieczeństwu wewnętrznemu. Obsługa osób przybywających do Niemiec może rocznie kosztować pomiędzy 8 a 10 mld euro, szczególnie jeśli rząd federalny spodziewa się napływu miliona osób tylko w bieżącym roku. W związku z tą sytuacją coraz więcej niemieckich obywateli jest zaniepokojonych tym trendem, co widać w szczególności po licznych protestach przeciwko otwieraniu kolejnych ośrodków dla osób ubiegających się o azyl.

Szef NPD zauważa, że do Niemiec dotarło blisko 40 proc. wszystkich osób, którym udało się w tym roku przekroczyć granice Unii Europejskiej i twierdzą, iż musieli uciekać ze swoich państw ze względów politycznych. Jednocześnie finansowe zachęty dla tych ludzi są bardzo wysokie jak na międzynarodowe standardy, lecz jednocześnie cała procedura imigracyjna w Niemczech trwa bardzo długo. Tym samym stwarza się wrażenie, że wszyscy mieszkańcy państw ogarniętych konfliktami oraz złą sytuacją gospodarczą, mogą liczyć na godne życie za pieniądze niemieckich podatników. Jednocześnie rząd federalny prowadzi nieodpowiedzialną politykę, ponieważ uważa, że napływ osób niezarejestrowanych na Węgrzech da się powstrzymać dzięki przywróceniu kontroli granicznych przez Austrię, choć imigranci mogą dotrzeć do Niemiec innymi drogami.

Niemieccy narodowi demokraci przedstawili więc swoje żądania. Podstawowym problemem jest według nich uznanie wszystkich krajów kandydujących do UE za bezpieczne kraje, dzięki czemu uchodźcy będą mogli być rejestrowani i osadzani w ośrodkach w państwach takich jak Serbia czy Macedonia, będącymi dotąd jedynie krajami tranzytowymi. Poza tym w Niemczech tymczasowe schronienie powinny otrzymać jedynie osoby dotknięte prześladowaniami politycznymi, natomiast uchodźcy ekonomiczni i „turyści socjalni” powinni być od razu wydalani. Jednocześnie osoby deportowane powinny być następnie objęte zakazem wjazdu na unijne terytorium, a państwo nie powinno przyznawać imigrantom świadczeń pieniężnych, aby nie tworzyć zachęt finansowych dla kolejnych przybyszy spoza Europy.

Poza tym NPD chce uznania syryjskiego prezydenta Baszara al-Assada za jedyną legalną władzę w swoim kraju. Niemieccy nacjonaliści zauważają też, że ich kraj nie odpowiada za konflikty na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, bowiem nie wspierał interwencji wojskowej w Syrii czy Iraku.

Źródło: NPD

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s