Lider FPÖ zaniepokojony „antysemityzmem” uchodźców

stracheHeinz-Christian Strache, lider narodowo-konserwatywnej Wolnościowej Partii Austrii (Freiheitliche Partei Österreichs, FPÖ), opowiedział się za ograniczeniami w przyjmowaniu uchodźców, ponieważ wraz z nimi może nadejść fala „antysemityzmu”.

Partyjny lider i kandydat na burmistrza Wiednia powiedział, że wiele osób przybywających do Europy zamieszkiwało wcześniej tereny, gdzie rozpowszechnione są idee „antysemickie” oraz pogląd o konieczności zniszczenia państwa Izrael. Zdaniem Strache należy więc obawiać się rozwoju „nowego antysemityzmu”, tymczasem Austriacy muszą ponosić specjalną odpowiedzialność i zapewnić Żydów, iż nie będą atakowani w Wiedniu ze względu na swoją religię. FPÖ opowiada się więc za przywróceniem rygorystycznych kontroli granicznych oraz budową ogrodzenia na austriackiej granicy.

Podczas konferencji prasowej szef FPÖ skrytykował próby marginalizowania jego partii, co może mieć charakter działań niedemokratycznych. Strache odniósł się tym samym do deklaracji socjaldemokratów, wykluczających jakiekolwiek koalicje po wyborach samorządowych.

Źródło: FPÖ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s