Le Pen za sojuszem z prezydentem Syrii

lepen-pragaMarine Le Pen opowiedziała się za sojuszem z syryjskim prezydentem Baszarem al-Assadem. Według szefowej Frontu Narodowego, to jedyny sposób na pokonanie Państwa Islamskiego. Le Pen jednocześnie skrytykowała politykę francuskiego rządu, uznając go za lokaja Stanów Zjednoczonych.

Szefowa francuskich narodowców udzieliła wywiadu stacji radiowej Europe1. Stwierdziła w nim, że w obecnej sytuacji nie ma innego wyboru, stąd należy wejść w sojusz z syryjskim prezydentem Baszarem al-Assadem kierując się realistyczną polityką. Syryjski przywódca posiada bowiem armię, która prowadzi realną walkę z Państwem Islamskim. Stąd potrzebny jest szeroki sojusz z udziałem syryjskich władz.

Le Pen dodała, że Francja jest lokajem Stanów Zjednoczonych we wszystkich okolicznościach. Problemem francuskiego rządu jest więc śmieszność dyplomacji, która w każdej kwestii „biega za Stanami Zjednoczonymi”, nawet jeśli Amerykanie nagle zmieniają zdanie. Francja powinna więc pójść śladami Rosji, bombardującej obecnie pozycje terrorystów w Syrii. Lider FN dodała, że nie wierzy już w amerykańską propagandę prowadzącą wojnę informacyjną z Rosjanami.

Francuska polityk zauważyła też, że w kwestii syryjskiego prezydenta używa się argumentów natury moralnej, tymczasem Zachód pozostaje w sojuszu z Arabią Saudyjską, która niedawno skazała na karę śmierci 17-letniego szyickiego chłopca.

Źródło: Europe1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s