Jobbik potępił ofensywne działania NATO

jobbik-logo-2Nacjonaliści z Jobbiku skrytykowali stale zwiększającą się obecność wojsk NATO na terytorium Węgier i innych państw Europy Środkowo-Wschodniej. Partia uważa, że te ofensywne działania prowadzą do zaostrzenia się rosyjsko-ukraińskiego konfliktu, a nie do jego rozwiązania.

W wydanym oświadczeniu węgierscy nacjonaliści stanowczo potępili i odrzucili aktywizację jednostek dowodzenia NATO w państwach członkowskich we wschodniej części kontynentu. Jobbik jest przeciwny zwiększaniu obecności wojskowej Stanów Zjednoczonych na terytorium Węgier i Europy Środkowo-Wschodniej, ponieważ stałe rozmieszczenie sprzętu i broni oraz coraz częstsze ćwiczenia wojskowe prowadzą do eskalacji konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, a nie do jego rozwiązania, czym stwarza się zagrożenie dla Węgier i innych państw regionu. Choć NATO deklaruje się jako sojusz obronny, nacjonaliści uważają jego ostatnie działania za wyraźnie agresywne.

Jobbik uważa więc, że jeśli rząd Viktora Orbana rzeczywiście traktuje bezpieczeństwo Węgier i Węgrów jako priorytet, powinien on natychmiast powstrzymać bezwarunkowe i bezkrytyczne wypełnianie geopolitycznych interesów Stanów Zjednoczonych. Zamiast tego Węgry powinny dążyć do podjęcia odpowiednich działań dyplomatycznych na rzecz pokojowego rozwiązania konfliktu. Jobbik będzie wtedy odpowiedzialnym i konstruktywnym partnerem we współpracy z rządzącymi.

Źródło: Jobbik

1 thought on “Jobbik potępił ofensywne działania NATO

  1. Pingback: Jobbik potępił ofensywne działania NATO | Pekok Antylichwiarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s