EKRE za przywróceniem kontroli granicznych w Estonii

estonia-ekreEstońska Konserwatywna Partia Ludowa (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, EKRE) wystosowała apel do rządu Estonii, aby ten przywrócił kontrole graniczne. Estońscy narodowcy uważają, że strefa Schengen de facto nie istnieje, stąd należy zadbać o bezpieczeństwo państwa i jego obywateli.

W liście wystosowanym do premiera Taavi Rõivasa, narodowcy twierdzą, że z wielką troską patrzą na zagrożenia płynące na Europę z południa. Dla EKRE jest oczywistym, iż w związku z kryzysem uchodźców strefa Schengen przestała w praktyce istnieć, ponieważ jej zewnętrzne granice są niezabezpieczone z powodu napływu uchodźców z Trzeciego Świata. Narodowcy zauważają, że kraje zachęcające wpierw imigrantów do przybywania do Europy, obecnie wycofały się z tego pomysłu i zamierzają rozmieścić przybyszy spoza kontynentu wśród państw członkowskich Unii Europejskiej.

Bezpieczeństwo i dobrobyt obywateli Estonii powinny być w tym przypadku chronione przed napływem nielegalnych imigrantów, stąd EKRE domaga się natychmiastowego przywrócenia kontroli granicznych na wszystkich granicach państwa. Narodowcy podkreślają obecnie, że w wyniku wyjątkowej sytuacji, na teren Estonii nie powinny być wpuszczane osoby posiadające tymczasowe zezwolenia i wizy wydane przez inne kraje UE.

EKRE jednocześnie krytykuje bezczynność rządu w tej sprawie, który ma przestrzegać założeń układu z Schengen, choć wiele krajów europejskich podjęło już właściwe kroki w celu ochrony własnych granic, a poza tym ochrona estońskich obywateli powinna być celem nadrzędnym. Estonia powinna natomiast wydać jasny sygnał, że nie chce dewastacji swojego kraju przez uchodźców, tak jak ma to miejsce w tej części Europy w Finlandii i Szwecji.

Źródło: EKRE

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s