Partia Finów chce zawracać uchodźców na granicy ze Szwecją

partia-finówLider grupy parlamentarnej Partii Finów (Perussuomalaiset) Sampo Terho oświadczył, że wspólna polityka imigracyjna Unii Europejskiej w praktyce nie istnieje, ponieważ większość krajów nie przestrzega zasad zawartych w Konwencji Dublińskiej. Stąd Finlandia powinna zamknąć swoją granicę ze Szwecją dla imigrantów.

Napływ imigrantów z Afryki i Europy Środkowej do Finlandii trwa od ponad tygodnia. Przybywają oni do tego kraju ze Szwecji, bowiem czas rozpatrzenia wniosku o azyl przez fińskie służby trwa krócej niż przez urzędników sąsiedniego kraju. Fiński rząd pod koniec ubiegłego tygodnia zdecydował się na przywrócenie wyrywkowych kontroli granicznych na granicy ze Szwecją.

Fińscy nacjonaliści współtworzący rząd twierdzą jednak, że to niewystarczające działania i imigranci powinni być zawracani na granicy ze Szwecją. Zdaniem Terho, przybysze spoza Europy powinni być rejestrowani w tych unijnych państwach, których granice przekroczyli jako pierwsze. Jednocześnie PS nie uchyla się od odpowiedzialności Finlandii w kwestii uchodźców, ponieważ obecny niekontrolowany ich napływ zagraża bezpieczeństwu i nie leży w niczyim interesie.

Źródło: YLE.fi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s