Blocco Studentesco przeciwko reformie szkolnictwa

bloccostudentesco-renziWłoscy nacjonaliści z organizacji Blocco Studentesco demonstrowali w zeszłym tygodniu w kilku miastach. Opowiadają się oni przeciwko reformie szkolnictwa proponowanej przez liberalno-lewicowy rząd Mateo Renziego, która prowadzi do komercjalizacji edukacji we Włoszech.

Aktywiści organizacji studenckiej związanej z CasaPound Italia pojawili się pod szkołami w kilku miastach Włoch, a także przed budynkiem ministerstwa edukacji w Rzymie, mając ze sobą odpowiednie transparenty, maski premiera Renziego oraz race i świece dymne. W ten sposób wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 15 września chcieli zademonstrować swój stosunek do planowanej przez liberalno-lewicowy rząd reformy.

Według Blocco Studentesco, obecnie we Włoszech 45 proc. budynków szkolnych nie spełnia norm budowlanych, od lat nie ma pieniędzy na rozwój szkoleń dla nauczycieli, a liczba osób przedwcześnie kończących naukę to 20 proc. co jest powyżej średniej Unii Europejskiej. Tymczasem rząd Renziego chce komercjalizować edukację poprzez finansowanie szkół prywatnych kosztem państwowych, zmuszając je do poszukiwania „sponsorów” wykorzystujących szkolnictwo do własnych celów.

Źródło: Blocco Studentesco

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s