Mer z Frontu Narodowego wyprasza uchodźców (VIDEO)

menardMer miasta Béziers, Robert Ménard z francuskiego Frontu Narodowego, odwiedził mieszkania zajmowane przez syryjskich uchodźców. Podczas rozmów mówił im, że nie są oni mile widziani w jego miejscowości, skoro nie przestrzegają miejscowego prawa.

Ménard udał się do budynków zamieszkiwanych przez uchodźców w towarzystwie policjantów oraz lokalnych urzędników. Podczas rozmów z imigrantami mówił im, że nie są mile widziani w jego mieście, ponieważ nie przestrzegają oni lokalnego prawa. Duża część z nich zajmuje mieszkania nielegalnie, dodatkowo nie płacąc rachunków za prąd oraz wodę. Mer z Frontu Narodowego powiedział, że w Béziers mogą zostać jedynie osoby przestrzegające lokalnego prawa.

Odwołania polityka z funkcji domaga się Partia Socjalistyczna. Jej zdaniem Ménard od początku swojej prezydentury łamie prawo oraz szerzy „rasizm i ksenofobię”, stąd nie powinien być dalej samorządowcem. Sam mer odpowiedział mówiąc, że został wybrany w demokratycznej procedurze, która nie ogranicza się jedynie do kolegów polityków socjalistycznych.

Źródło: TheLocal.fr / Le Figaro

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s