Jean-Marie Le Pen pozytywnie o Złotym Świcie

jean-marie-le-penZałożyciel francuskiego Frontu Narodowego Jean-Marie Le Pen udzielił wywiadu greckiej gazecie „Naprzód”, gdzie nazwał nacjonalistów ze Złotego Świtu motorem napędowym zmian w Europie. Le Pen twierdzi jednocześnie, że Europa znajduje się w defensywie z powodu problemów demograficznych, a liczba muzułmanów na kontynencie stała się tematem tabu.

Nestor francuskiego nacjonalizmu stwierdził, że wie doskonale dlaczego greccy narodowi radykałowie doświadczają prześladowań. On sam bowiem był ofiarą nagonek i niesprawiedliwości, które skończyły się wyrokami skazującymi, a jeden z sędziów jest teraz oskarżony o oszustwa. Le Pen podkreślił duże znaczenie potęgi mediów, jednak nie zamierza z ich powodu ukrywać swoich przekonań. Dodał przy tym, że za każdym razem gdy pozdrawia działaczy Złotego Świtu cieszy się z oburzenia mainstreamu, ponieważ grecka partia jest motorem napędowym zmian w Europie.

Według Le Pena, nasz kontynent znajduje się obecnie w głębokiej defensywnie, ponieważ de facto nie posiada on żadnych granic. Mają one nie być jednak wystarczająca, bowiem założyciel FN uważa, iż zamiast rozważań teoretycznych potrzebna jest wola i pragnienie ich zachowania. Tymczasem obecnie we Francji nie można nawet mówić o liczbie mieszkających tam muzułmanów, ponieważ jest to temat tabu, a osoby ośmielające się poruszać ten temat stają się przestępcami. Według szacunkowych danych, w prowincjach Lazurowego Wybrzeża i Prowansji jedynie co trzeci uczeń jest Europejczykiem, natomiast na Korsyce nawet 30 proc. lokalnej społeczności to Marokańczycy. W ostatnim czasie zaś do imigrantów z Afryki Północnej dołączyli cudzoziemcy z Afryki Subsaharyjskiej

Europoseł zauważa, iż Europa jest w zasadzie jedynym kontynentem dotkniętym problemami demograficznymi, bo jej ludność to w tej chwili 700 mln ludzi, średnia wieku to 45 lat, a na jedną kobietę przypada statystycznie 1,4 dziecka. Pozostała część globu to blisko 6 mld ludzi o średniej wieku 20 lat i blisko 4,5 dziecka na kobietę. Le Pen twierdzi, że już 40 lat temu przestrzegał przed zbliżającymi się dantejskimi scenami, gdy wszyscy zaczną napływać do Europy. Nie będą chcieli bowiem pracować w swoim miejscu zamieszkania za 0,5 dolara, lecz wybiorą wyższe zarobki i opiekę socjalną na wyższym poziomie. To ma być właśnie wynikiem globalizacji.

Założyciel FN odniósł się także do relacji pomiędzy Grecją i Unią Europejską. Skrytykował tutaj stworzenie waluty euro, która stała się niemal niepodważalnym dogmatem. Dodał przy tym, że Grecy przeżywali w swojej historii poważniejsze kryzysy, a opatrzność chce żeby wciąż istnieli, ponieważ sami doskonale wiedzą co należy robić. Stąd Le Pen namawia Greków, aby nie słuchali się tego co mówi im Europa, ponieważ chce ona zrobić z nich tanią siłę roboczą. Rozwiązaniem kryzysu jest natomiast powrót do krajowej produkcji i prymat narodu w polityce gospodarczej Grecji.

Le Pen wspomniał jednocześnie o swoich odwiedzinach w Grecji i wyraził podziw dla nieśmiertelności kraju, będącego duchową kolebką Europy.

Źródło: Złoty Świt

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s