Nordisk Ungdom przeciwko paradzie homoseksualistów

nu-parada-2015Działacze szwedzkiej organizacji Nordycka Młodzież (Nordisk Ungdom) zorganizowali pierwszy od 2003 r. protest przeciwko Paradzie Równości, która co roku przechodzi ulicami Sztokholmu. Nacjonaliści wzywali do ochrony tradycyjnej rodziny, a także dzieci przed homoseksualną propagandą.

Działacze NU pojawili się na ulicach stolicy Szwecji wraz z transparentami dotyczącymi ochrony rodziny nuklearnej. Jedno z płócien przedstawiało natomiast małżeństwo z dziećmi, chroniące się pod parasolem przed tęczową flagą. Nacjonaliści wygłosili przemówienia prezentujące ich poglądy, natomiast policja nie pozwoliła im na zbliżenie się do uczestników manifestacji startującej spod Grand Hotelu.

Następnie przeciwnicy homoseksualnej propagandy przemieścili się za paradą pod Stadion Olimpijski, gdzie byli prowokowani przez zwolenników małżeństw tej samej płci. Tegoroczny protest był pierwszym od 2003 r., gdy na ulicach stolicy Szwecji pojawili się działacze Narodowych Demokratów (Nationaldemokraterna), których dawna młodzieżówka tworzy obecnie NU.

Źródło: Nordisk Ungdom

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s