Nacjonaliści przeciwko imigrantom w Ostrawie

ostrawa-imigranci-201525 lipca w czeskiej Ostrawie odbyła się demonstracja nacjonalistów, którzy protestowali przeciwko inwazji imigrantów. Działacze z Czech, Polski i Słowacji krytycznie ocenili politykę Unii Europejskiej wobec uchodźców, wzywając do wyzwolenia się spod dyktatu Brukseli w tej i innych kwestiach.

Manifestację zorganizowali czescy Autonomiczni Nacjonaliści, a wzięli w niej udział również działacze tamtejszej Generacji Tożsamości (Generace Identity), Narodowego Frontu Częstochowa, Partii Ludowej „Nasza Słowacja” (Ľudová strana Naše Slovensko, LS-NS) i Wspólnoty Słowackiej (Slovenská pospolitosť, SP). Ogółem na Placu Masaryka w centrum Ostrawy pojawiło się ponad 600 osób, które nie mogły jednak przejść ulicami miasta z powodu kontrdemonstracji lewicy.

Jako pierwszy głos zabrał Dominik Březný z czeskich AN, który skrytykował wszystkie przeszkody z którymi spotkali się organizatorzy demonstracji. Mówiąc o imigracji podkreślił, iż politycy mówią o konieczności napływu uchodźców z powodu powolnego wymierania Europy. Czeski nacjonalista pytając się retorycznie dlaczego Europa umiera, zwrócił uwagę na programy socjalne dla uchodźców, na które nie mogą liczyć młodzi Europejczycy chcący założyć własne rodziny. Skrytykował także wspomaganie dotacjami państw Trzeciego Świata, co nie przynosi żadnych rezultatów.

Miejscowa nauczycielka Zoja Chramostová zachęcała natomiast do podpisywania się pod petycją do rządu, w której można sprzeciwić się planom przyjęcia uchodźców. Lider słowackiego SP Jakub Hromoslav Škrabák wezwał do uwolnienia się spod dyktatu Brukseli i nieposłuszeństwa wobec polityki Unii Europejskiej. Zachęcił również młodych nacjonalistów do uzbrojenia się i bezpośredniej walki przeciwko wrogom na ulicach miast. Škrabák zauważył przy tym, że partie polityczne wykorzystują problem imigrantów w swoich kampaniach wyborczych, jednak tak naprawdę nie zrobią nic, aby rzeczywiście powstrzymać napływ uchodźców. Polski aktywista z Częstochowy krytykował natomiast konsumpcjonizm i liberalizm.

Tożsamościowy działacz Aleš Zelinka zrelacjonował poprzednie tego typu manifestacje w Pradze i Brnie, a także wezwał wszystkich do rozpoczęcia aktywnej działalności przeciwko imigrantom. František Drozd z LS-NS podziękował za możliwość uczestnictwa w demonstracji w Czechach, wzywając czeskich przyjaciół do oporu przeciwko uchodźcom poprzez mobilizację własnych aktywistów. Czeski student Adam Urbánek zwrócił uwagę, iż polityka UE kopiuje błędy Imperium Rzymskiego, które ignorowało ataki ze strony Wandalów i prowadziło do mieszania się kultur na swoim terytorium.

Źródła: Autonom-cz.info / Slovenska pospolitost

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s