Starcia z policją na demonstracji CasaPound przeciwko uchodźcom (+VIDEO)

cpi-rzym-17.07.2015-2Piątkowa manifestacja CasaPound Italia w północnym Rzymie zakończyła się starciem z policją. Nacjonaliści i mieszkańcy lokalnego osiedla protestowali bowiem przeciwko kolejnemu transportowi, który zasilił obóz dla uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Działacze CPI od trzech miesięcy wspierali lokalnych mieszkańców, którzy sprzeciwiali się rozwojowi obozu dla uchodźców w budynku po dawnej szkole, mającego zagrażać blisko 250 rodzinom zamieszkującym okoliczne tereny. Wiceprezes CPI Andrea Antonini podkreślił, że nacjonaliści przez ostatnie trzy miesiące, wraz z towarzyszącymi im mieszkańcami, obserwowali okolicę z powodu niezapewnienia bezpieczeństwa przez włoskie służby. Aktywista zauważył również, iż wielu Włochów z powodu niemożności spłacenia kredytów mieszka w samochodach, a nawet popełnia samobójstwa, tymczasem imigranci mogą liczyć na komfortowe warunki zapewniane im przez państwo.

Podczas manifestacji nacjonaliści i zwykli Włosi stali z podniesionymi rękami, zaś część z nich postanowiła usiąść na drodze, aby zablokować kolejny transport do ośrodka. Wówczas do akcji wkroczyła policja wraz z wozem opancerzonym, brutalnie traktując manifestujących, wśród których byli również starsi ludzie i kobiety. Nacjonaliści starli się więc z funkcjonariuszami bezpośrednio oraz przy pomocy krzeseł i kamieni.

Źródło: CasaPound Italia

1 thought on “Starcia z policją na demonstracji CasaPound przeciwko uchodźcom (+VIDEO)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s