Le Pen potępiła antysemityzm i ruch bojkotu Izraela

lepen-elizejskiePrzewodnicząca francuskiego Frontu Narodowego Marine Le Pen, spotkała się w sobotę z przedstawicielami lobbystycznej grupy Europa-Izrael. W trakcie spotkania zapewniała, że w jej partii nie ma miejsca dla osób o antysemickich poglądach, a także skrytykowała ruch bojkotu Izraela. Część przedstawicieli żydowskich organizacji zbojkotowała jednak to wydarzenie.

Le Pen spotkała się z działaczami grupy Europa-Izrael w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Na czele jej rozmówców stał Wadim Rabinowicz, ukraiński oligarcha i założyciel Europejskiego Parlamentu Żydów. Szefowa FN zapewniała, że w jej ugrupowaniu nie ma miejsca dla osób mających antysemickie poglądy. Skrytykowała także ruch bojkotu Izraela i obrońców praw Palestyńczyków, określając ich działalność jako rasistowską. Spotkanie dotyczyło też rytualnego uboju zwierząt.

Część żydowskich działaczy zrezygnowała ze spotkania z Le Pen. Przewodniczący organizacji Europa-Izrael Jean-Marc Moskowicz twierdzi, iż Front nadal zajmuje niejasne stanowisko wobec Izraela, bowiem część jego polityków opowiada się za uznaniem państwa palestyńskiego, a także popiera syryjskiego prezydenta Baszara al-Assada. Moskowicz opowiada się więc za wstrzymaniem się z rozmowami z Le Pen, dopóki nie zajmie ona jasno pro-izraelskiego stanowiska.

Swojego spotkania z Le Pen broni jednak sam Rabinowicz. Zwrócił on uwagę, iż Europa potrzebuje obecnie dialogu z każdym, kto opowiada się przeciwko przejawom antysemityzmu. Przewodnicząca FN tymczasem podpisała się pod wspólnym oświadczeniem, potępiającym antysemityzm jako „raka współczesnej Europy”.

Źródła: Europa-Izrael / Ejpress.org

1 thought on “Le Pen potępiła antysemityzm i ruch bojkotu Izraela

  1. Pingback: Sekretarz generalny Frontu Narodowego odwiedził Izrael | Europejskie Nacjonalizmy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s