Jobbik uważa paradę równości za społecznie szkodliwą

jobbik-logo-2W weekend ulicami Budapesztu przejdzie doroczna parada równości, organizowana przez środowiska mniejszości seksualnych. Nacjonalistyczny Jobbik uważa, że promocja homoseksualizmu w przestrzeni publicznej jest szkodliwa, natomiast państwo powinno zająć się kwestią dyskryminacji matek w miejscach pracy.

Posłanka Jobbiku Dóra Dúró zwołała specjalną konferencję prasową, przedstawiając stanowisko węgierskich narodowych radykałów dotyczące parady równości, która już po raz dwudziesty ma przejść ulicami stolicy kraju. Według niej, prowokacja w postaci przemarszu homoseksualistów nie jest Węgrom potrzebna, a Jobbik po objęciu władzy nie pozwoli na podobne demonstracje. Dúró uważa za poważniejszy problem sprawę dyskryminacji matek w miejscach pracy, bowiem trudniej im niż 20-30 lat temu powrócić do pracy, co jest negatywną tendencją w czasie poważnej katastrofy demograficznej na Węgrzech. Węgrom potrzebna jest więc polityka prorodzinna, a nie promocja alternatywnych sposobów życia dwóch ludzi.

Marcell Tokody, przewodniczący frakcji Jobbiku w radzie miejskiej Budapesztu, zwrócił uwagę, iż w czasie gdy centroprawicowy Fidesz przyjmuje rozwiązania prawne zakazujące wchodzenie ludziom poniżej 18 roku życia do sklepu z tytoniem, wszyscy włącznie z dziećmi będą mogli oglądać obsceniczną paradę równości. Tokody przypomniał, że w ostatnich latach na każdej z manifestacji dochodziło do obrażania chrześcijaństwa, a także innych wulgarnych działań wymierzonych w większość społeczeństwa.

Polityk Jobbiku podkreślił, iż większość społeczeństwa nie jest zainteresowana innymi formami życia seksualnego, choć jednocześnie nie zamierza nikogo dyskryminować z tego powodu. Grupy te mają bowiem własne zamknięte subkultury, ale nie do przyjęcia jest narzucanie społeczeństwu ich inności oraz „dewiacyjny ekshibicjonizm” towarzyszący tego typu demonstracjom.

Źródło: Alfahir.hu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s