Złoty Świt zadowolony z wyników referendum

To match story GREECE/GREXITPrzewodniczący Złotego Świtu Nikolaos Michaloliakos z zadowoleniem przyjął wynik referendum w Grecji, w którym blisko 60 proc. społeczeństwa opowiedziało się przeciwko warunkom przedstawionym przez wierzycieli kraju. Nacjonaliści uważają, iż wszyscy Grecy muszą obecnie zjednoczyć się w walce przeciwko kolejnym porozumieniom.

Szef ugrupowania podziękował wszystkim parlamentarzystom i działaczom Złotego Świtu, którzy poparli ideę przeprowadzenia referendum ws. nowych propozycji międzynarodowych organizacji i przywódców Unii Europejskiej. Według Michaloliakosa, greckie „nie” powinno dotyczyć nie tylko projektu porozumienia przedstawionemu tydzień przed głosowaniem, ale również każdych kolejnych umów negocjowanych z Trojką.

Nacjonaliści zauważyli, iż w zeszłym tygodniu grecki naród musiał stać w długich kolejkach do banków oraz sklepów z żywnością, co nie powinno zdarzyć się nie tylko w samej Grecji, ale również w żadnym z państw europejskich. Także tych, które przed referendum namawiały Greków do poparcia nowego porozumienia z wierzycielami.

Złoty Świt za to wykonał swój patriotyczny obowiązek, jakim było prowadzenie kampanii za głosem na „nie” w niedzielnym referendum, będący jednocześnie sprzeciwem wobec obcego panowania nad Grecją. Narodowy radykałowie podkreślają, że sprzeciwiają się każdemu porozumieniu, ograniczającemu greckie prawo i suwerenność.

Źródło: Złoty Świt 

2 thoughts on “Złoty Świt zadowolony z wyników referendum

  1. Pingback: Nacjonaliści w Europie o referendum w Grecji | Europejskie Nacjonalizmy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s