Jean-Marie Le Pen powraca na stanowisko we Froncie Narodowym

le-penowie-2Francuski sąd nakazał przywrócenie Jean-Marie Le Pena na stanowisko honorowego przewodniczącego Frontu Narodowego, bowiem jego usunięcie było niezgodne z prawem. Szefowa FN Marine Le Pen twierdzi jednak, że wyrok wymiaru sprawiedliwości nie ma większego znaczenia.

Sąd w podparyskim Nanterre orzekł, że Front musi przywrócić swojego założyciela na wszystkie stanowiska, które zajmował on przed pozbawieniem go choćby funkcji honorowego przewodniczącego partii. Oznacza to, że od piątku Le Pen może ponownie zajmować swoje biura i korzystać ze wszystkich środków, które przed wyrzuceniem go z FN partia dawała mu do dyspozycji. Założyciel ugrupowania przybył zresztą dzisiaj do swoich pomieszczeń, jednak z powodu upału dopełnił jedynie koniecznych formalności. Rozmawiając z dziennikarzami powiedział, że będzie walczył o Front aż do zwycięstwa.

Tuż po ogłoszonym w czwartek orzeczeniu, Le Pen wezwał działaczy swojego ugrupowania do bojkotu głosowania w sprawie jego wydalenia z partii. Stwierdził on, że po wyroku konsultacje na temat zmiany statutu są nieważne, podobnie jak kilka innych decyzji związanych z jego nielegalnym wydaleniem.

Przewodnicząca FN Marine Le Pen nie przejmuje się jednak wyrokiem sądu. Według niej nie ma on żadnego znaczenia, bowiem to działacze partii zdecydują o wyrzuceniu jej ojca, a pomysł ten nawet według sondaży cieszy się dużym poparciem.

Źródła: Le Point / EUObserver.eu / Strona Jean-Marie Le Pena

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s